Searching...
piątek, 13 stycznia 2012

sto mądrości

W piątkowy, zrelaksowany wieczór proponuję wam coś łatwego, lekkiego i niefrasobliwego.
Żadnych trudnych tematów.
Żadnych wynurzeń filozoficznych czy dylematów egzystencjalnych.
Jak zwykle na przełomie roku prezentowane są różne listy - najlepszych, najgorszych, zmarłych, takich siakich i owakich.
I ja przez przypadek natknęłam się na śmieszną listę, opublikowaną przez BBC, pt:

Dogłębne wczytanie się we wszystkie sto punktów pozostawiam waszemu wolnemu wyborowi. Jeśli nie znacie angielskiego, możecie zawsze podjąć nieśmiałą próbę użycia Google Translator. Kto wie, może od czasu mojego wpisu już go trochę ulepszyli (co przy galopie dzisiejszej technologii nie jest wcale aż takie niemożliwe :))
Sama pozwolę zaś sobie skomentować niektóre rewelacje i objawienia w kategoriach mojego autorstwa:
1. NO CO TY?
Sharks go to the cleaners. 
Czyli, że krwiożercze bestie, jak potrzebują peelingu lub dokuczają im pasożyty, udają się w specjalne zakątki morza, gdzie łaskawie dają się oskubać rybkom-cleanerkom. Pływają wolno, ułatwiając im pracę i po skończonym zabiegu nie zjadają manikurzystek. Przyroda zawsze mnie czymś zaskakuje.
Elton John has no mobile phone.
I tu mnie zaskoczył. Bo podobno nie ma też komputera, iphon'a, czy ipada. Ma za to książkę adresową ręcznie zapisywaną grubości 10 cm i nieprzeciętną pamięć, gdyż większość najpotrzebniejszych telefonów zapamiętuje. Nie wiem ile w tym prawdy a ile kreacji, ale brzmi zaskakująco. Niestety, Sir Elton został zmuszony nabyć drogą kupna ipada, bo będzie musiał używać skype'a do komunikowania się ze swoim synkiem. Otóż to - naginaniu naszych własnych zasad winne są dzieci!
The UK's Speaking Clock still receives 30 million calls each year.
Dacie wiarę? Po co 30 milionów ludzi dzwoni rocznie do Zegarynki? Nie wiedziałam, że coś takiego jeszcze istnieje. Acha, i czy zdzwonią z telefonów komórkowych? ;-P 
2. ŁEEE, ALE MI SENSACJA
Women's tears reduce sexual desire in men. 
Bez przesady! Nie potrzeba mi było roku 2011, żeby się dowiedzieć, że na widok ryczącej baby, chłopu nie tylko pożądanie maleje, ale w ogóle chęć do życia mu odbiera. Bo nie wie, bidak, co ma zrobić. No co on może zrobić, Bożesz ty mój jedyny?
One in six people live in India.
No po prostu odkrycie statystycze ostatniego roku!
Swearing relieves pain.
Jeśli w klnięcie redukuje ból, to wygląda na to, że wielu Londyńczyków najwyraźniej jest mocno schorowanych :)
Getting married increases the risk of putting on weight.
Wiem to już od piętnastu lat :)
3. ŻE IM SIĘ CHCIAŁO?
The average hug lasts three seconds.
To się nazywa zacięcie naukowe! Badać długość przeciętnego uścisku. Ciekawam, jak później wykorzystywane są tego typu odkrycia?
One in six mobile phones in Britain is contaminated with poo.
Czyli wychodzi na to, że miliony komórek są ubrudzone kupą. Jak ktoś rzeczywiście przeprowadził takie badania (na taką skalę i o takiej tematyce), to ja jestem święta Walentyna.
Princess Diana had two wedding dresses.
Ta druga suknia ślubna była po to, by w przypadku przecieków do prasy księżna zagrała na nosie paparazzim i wystąpiła w czymś zaskakujących.
Okey, okey.
Pochowajcie już może tę nieszczęsną Dianę, co?
People with full bladders make better decisions.
Już ten, kto w ogóle postawił taką hipotezę, zasługuje na zimne okłady.
Argument dowodzący słuszności teorii jest taki, że istnieją w mózgu połączenia odpowiadające za trzymanie moczu i aktywujące uczucie silnego pragnienia (desire) i otrzymywania nagród. Ludzie, którzy potrafią kotrolować swoje impulsy (by uzyskać natychmiastową gratyfikację) częściej są też w stanie podejmować decyzje, które przynoszą pozytywne skutki.
Ciekawam, jak wiele czasu mijało od tego, gdy biedni uczestnicy eksperymentu przestępowali z nogi na nogę w celu trzymania moczu na potrzeby nauki, a rzeczywistymi skutkami ich decyzji.
A jakie są wasze typy na 'odkrycie' roku 2011?

0 comments:

Prześlij komentarz

Niepisanym prawem tego bloga jest lista komentarzy dłuższa od samego wpisu - uprasza się o podtrzymywanie tradycji:)

 
Back to top!